wtorek, 5 marca 2013

Zapraszamy! Zobaczyc Razem - konferencja w Zakoscielu kwiecien 12-14


Kristin Lundberg i Arne Tømta

W jaki sposób możesz poradzić sobie z wyzwaniami po całkowitej lub częściowej utracie wzroku?
Czy Kościół powinien zwracać szczególną uwagę na osoby z niepełnosprawnością wzroku jako niepełnosprawne ogólnie?

Główną sprawa dla której “Bezpieczne Schronienie” zaprasza na konferencję do Zakościela, centrum konferencyjnego niedaleko Tomaszowa Mazowieckiego od piątku 12 kwietnia do niedzieli 14 kwietnia.

Dwoje Norweskich Tyflopedagogów, specjalistów pracujących w edukacji, rehabilitacji i pomocy osobom niewidomym i z częściową utratą wzroku, dobrze znani w Polsce Kristin Lundberg i Arne Tømta wezmą udział w konferencji.

Kristin i Arne brali udział przez ponad 10 lat w projekcie "Adopted and equal education of children and youth with sight dysfunction in Poland" jako część grupy specjalistów. Był to project w kooperacji pomiędzy Fundacją “Bezpieczne Schronienie” a szkołą dla dzieci niewidomych we Wrocławiu
Arne dzieli sie swoim doswiadczeniem z Malgorzata Borysiuk z Jeleniej Gory, ktora odwiedzila centrum rehabilitacyjne w Norwegii w 2010.
Arne jest jednym z najbardziej doświadczonych specjalistów od rehabilitacji osób niewidomych i z częściową utratą wzroku w Norwegii. Pracuje w centrum rehabilitacji przy Norweskim Stowarzyszeniu Osób Niewidomych i Częściowo Niewidomych, jednym z najbardziej nowoczesnych centrów na świecie.

Kristin również pracowała w tym centrum, później w rehabilitacji i adaptacji edukacji dla osób niewidomych i z dysfunkcją wzroku  w Norweskim okręgu. Teraz pracuje w Trondheim z programami edukacyjnymi dla osób dorosłych.

Kristin Lundberg w kontakcie z niewidomym chlopcem w czasie jej odwiedzin w osrodku dla dzieci niewidomych we Wroclawiu.
“Zobaczyć razem” jest częścią inicjatywy “Bezpiecznego Schronienia” odnośnie ludzi z dysfunkcją wzroku w Polsce. KABB, Norweskie  Chrześcijaństwo - wśród ludzi z dysfunkcją wzroku jest modelem dla Polski. Ludzie z dysfunkcją wzroku budują relacje i pomagają sobie w sferach fizycznych, psychicznych i duchowych.

To jest przyczyną dlaczego wolimy skupić się na zwracaniu takiej uwagi jaką powinien mieć kościół do osób z niepełnosprawnością wzroku. Pastor Piotr Karaś z Łodzi daj takie impulsy. Oprócz bycia pastorem kościoła Zielonoświątkowego jest także odpowiedzialny za pastorów i kościoły w centralnym regionie Polski.

Piotr posiada własne doświadczenie z problemami ze wzrokiem oraz zaangażowaniem społecznym. W październiku zeszłego roku otrzymał tytuł doktora z „Aktywności społecznych ewangelicznych kościołów w Polsce” Jednym z powodów jest jego działalność jako dyrektora Misji Nowa Nadzieja, Zielonoświątkowej pomocy pośród alkoholików i narkomanów

Pastor Piotr Karas
Obok tych ważnych tematów, nadszedł również moment aby przedyskutować dlaszy rozwój “Zobaczyć Razem”. Ostatniej wiosny konferencja w Zakościelu dała bardzo dużo nowej nadziei. Wzieło udział w niej około 25 osób. Ingvar Nevland, główny sekretarz KABB’s również do tej konferencji w Zakościelu dołączył.

Niestety “Bezpieczne schronienie” nie było w stanie być na czasie tak jak byśmy chcieli. A jest prosty powód: Brak możliwośći. Ale nie poddajemy się. Napewno nie.

Grupa, ktora wziela udzial w poprzedniej, pierwszej naszej konferencji w Zakoscielu.
Z tego powodu zapraszamy wszystkich, którzy wzieli udział w konferencji w zeszłym roku oraz wszystkich tych którzy zmierzą się z prezentacją tematu w tym roku.

To jest zaproszenie dla ludzi z dysfunkcją wzroku jak również dla tych bez niej. Chcemy zebrać wszystkich którzy podzielają nasz punkt widzenia – ludzie z problemami ze wzrokiem którzy należą do wspólnoty Chrześcijańskiej i chcą pomagać innym z podobnymi problemami – lub osoby bez takich problemów, którzy są poruszeni naszym wezwaniem i chcą mieć swój udział w tym przedsięwzięciu.

Proszę wysłać e-mail do menedżera fundacji Åsmunda: asmund@trygtly.no po więcej informacji. Posiadamy tylko  40 miejsc. Dajcie szybką odpowiedź.

Norweskie “Bezpieczne Schronienie” wspiera przez ponad 20 lat ludzi z dysfunkcją wzroku w Polsce.

Jedną z wielu rzeczy czym się zajmuje to dystrybucja sprzętu pomagające ludziom z dysfunkcją wzroku."

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz